TYP: a1

Aktywiści Greenpeace staną przed sądem za blokadę portu

piątek, 3 lipca 2020
Z mediów/PAP

Pamiętacie sprawę, kiedy aktywiści Greenpeace zablokowali rozładunek w gdańskim porcie? (pisaliśmy o niej szerzej w tegorocznym, wiosennym numerze „Morza”). Dochodzenie w tej sprawie zakończyła prokuratura, sprawa trafi do sądu.

 

Po zakończeniu dochodzenia prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku do Sądu Okręgowego w Gdańsku trafił akt oskarżenia 28 aktywistów z Greenpeace, w tym m.in. Polaków, Niemców, Holendrów i Duńczyków, którzy we wrześniu 2019 roku zablokowali żurawie portowe. Oskarżonym postawiono dwa zarzuty: naruszenia miru domowego - zarzut dotyczy wejścia na teren portu bez zgody władz spółki (zagrożony rokiem pozbawienia wolności) oraz uniemożliwienie eksploatacji dźwigów portowych wielkiej wartości. Ten drugi jest zagrożony karą nawet do 10 lat więzienia z uwagi na wycenę żurawi.

Prokuratorzy wyliczyli, że na skutek blokady port stracił 30 tys. zł. 

Tagi: Greenpeace, port, blokada, ekologia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 maja

Patent kapitański zdobywa Krzysztof Baranowski.
wtorek, 11 maja 1965
Cztery kluby - Klub Żeglarski w Chojnicach, Polski Klub Jachtowy w Gdańsku, Wojskowy Klub Żeglarski, Sekcja Wioślarska AZS Warszawa powołały na spotkaniu w Tczewie Polski Związek Żeglarski z siedzibą w Warszawie, na czele którego stanął Józef Klejnot-Turs
niedziela, 11 maja 1924