TYP: a1

Praktyka morska na jachtach żaglowych i motorowych

wtorek, 23 kwietnia 2019
Informacja prasowa

Podręcznik RYA Praktyka morska na jachtach żaglowych i motorowych to wszechstronny i praktyczny przewodnik po wszystkich aspektach praktyki morskiej. Doskonale napisana i bogato ilustrowana książka podaje nowoczesną definicję tego, co w wieku XIX określano jako „szlachetną, praktyczną sztukę manewrowania i pracy statkiem”.

Instrukcje eksperta dotyczą zarówno najprostszych zadań, jak zwijanie liny, jak i o wiele trudniejszych, typu manewrowanie łodzią w warunkach sztormowych.

Podręcznik niezbędny dla tych, którzy uczestniczą w szkoleniu na stopnie kapitańskie, nieodzowny dla każdego, kto wybiera się na morze.

Trudno znaleźć autora lepiej nadającego się̨ do pisania o żeglarstwie niż Tom Cunliffe, który nie tylko spędził całe życie na jachtach, ale potrafi również prowadzić́ wykład w sposób przejrzysty, mądry i w niepowtarzalnym stylu.

James Stevens Frin

szef szkoleń i główny egzaminator RYA

O autorze

Tom Cunliffe to ekspert żeglarski z ponad 50-letnim doświadczeniem, zaczął pływać z ojcem już jako nastolatek. Młodzieńcza pasja przerodziła się w profesję – Tom pływał jako bosman na statkach handlowych a jako skipper prowadził rejsy na luksusowych jachtach turystycznych. Od 35 lat uczy żeglarstwa, jest instruktorem i egzaminatorem Royal Yachting Association na kapitańskie stopnie żeglarskie. Ma na koncie liczne rejsy transatlantyckie. Autor wielu książek, publikacji i filmów, ma własną stałą rubrykę w kultowym magazynie żeglarskim „Yachting World”. Jest także zapalonym motocyklistą.

 

Fragment tekstu

 

  • Tłumaczenie: Zbigniew P. Studziński
  • Liczba stron 160
  • Format  200 x 265 mm
  • Oprawa twarda
  • Cena 69,90
  • ISBN  978-83-953063-2-7
Tagi: Tom Cunliffe, podręcznik, RYA
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 maja

Roman Paszke zdobywa patent kapitański.
sobota, 10 maja 1986
Jan Józef Fisher z Krakowa i Czesław Czarnowski z Wilna zakupili w duńskim Nyborgu jacht "Carmen", który stał się tym samym pierwszym jachtem żeglującym pod polską banderą.
niedziela, 10 maja 1925