TYP: a1

Żegluga Gdańska uruchamia rejsy na Przekop

sobota, 15 kwietnia 2023
Z mediów

Żegluga Gdańska planuje uruchomienie połączenia wodnego z Trójmiasta na przekop Mierzei Wiślanej. Rejsy ruszą pod koniec kwietnia.

Niezależnie od tego, czy wielka inwestycja spełnia swoje założenia, budzi ciekawość turystów. To właśnie z myślą o nich Żegluga Gdańska zamierza uruchomić rejsy na trasie Gdynia – Nowy Świat. Będą to tak zwane rejsy „bike and boat”, umożliwiające zabranie ze sobą na pokład roweru, w cenie biletu. Na miejscu jednostka będzie cumować dwie godziny, ale chętni mogą po przepłynięciu w jedną stronę wrócić rowerem w drugą.

Ze względów praktycznych rejsy będą się odbywać z Gdyni, a nie z Gdańska - wyjście na morze z gdańskiego portu zajęłoby 45 minut, a z Gdyni – tylko 5. Rejs na linii Gdynia – Nowy Świat w jedną stronę będzie trwał 3 godziny. Odległość do pokonania to 30 mil morskich. Między Gdynią a przekopem prawdopodobnie będzie kursował katamaran o imieniu „Agat”. Na razie trwa ustalanie rozkładu i cen rejsów.


 

Tagi: Mierzeja Wiślana, przekop, Żegluga Gdańska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 maja

Philippe Jeantot dopływając na "Credit Agricole" do Newport wygrywa I edycję BOC Challenge.
poniedziałek, 9 maja 1983
Z Travemunde do Polski wyruszyły zakupione tam - szkuner sztakslowy "Temida I" pod dowództwem Mariusza Zaruskiego i jol "Temida II" pod dowództwem Jana Kuczyńskiego; cztery lata później "Temida I" uległa rozbiciu w czasie postoju w porcie Władysławowo.
poniedziałek, 9 maja 1932
W Warszawie obradował pierwszy sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego z udziałem przedstawicieli czterech klubów; pierwszym prezesem został Antoni Aleksandrowicz.
niedziela, 9 maja 1926
Z Lizbony wyrusza Niezwyciężona Armada - hiszpańska flota z zamiarem najazdu na Anglię.
poniedziałek, 9 maja 1588
W Glasgow urodził się sir Thomas Lipton (zmarł w Londynie 2.10.1931); fascynował się Pucharem Ameryki. Zasłynął z ponad 30. letniej walki o to trofeum na serii jachtów o nazwie "Shamrock".
czwartek, 9 maja 1850