TYP: a1

Złota Omega dla programu Energa Sailing

wtorek, 2 grudnia 2014
Informacja prasowa
Program edukacji żeglarskiej Energa Sailing został uhonorowany Nagrodą Roku Złota Omega 2014 przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski w kategorii Impreza – Wydarzenie Roku. Kapituła Nagrody przyznała Grupie Energa wyróżnienie za działalność na rzecz wspierania młodych talentów i edukacji żeglarskiej.

Złota Omega

Nagroda Złota Omega jest przyznawana raz w roku w sześciu kategoriach. Jedną z nich jest promocja inicjatyw o charakterze wychowawczym, co jest istotnym elementem programu Energa Sailing. Inne kategorie to m.in. organizacja imprez promujących żeglarstwo na terenie Wielkopolski oraz osiągnięcia sportowe zawodników i klubów żeglarskich.

- Poznań to jedno z dwóch miast dołączonych do programu w 2014 roku, podczas jego drugiej edycji. Jesteśmy mile zaskoczeni nie tylko zaangażowaniem OZŻ ale również klubów, rodziców i oczywiście samych dzieci, być może przyszłych mistrzów. Poznań jest doskonałym dowodem na to, że nie trzeba mieszkać nad morzem, by pokochać żagle. Zresztą dowodzą tego pozostałe, zaangażowane w program miasta, oprócz Gdyni i Szczecina także Warszawa, Olsztyn i Kraków – mówi Maciej Ruwiński z Grupy Energa, koordynator programu Energa Sailing.

Kompleksowy program sportowo–edukacyjny Energa Sailing to projekt realizowany od 2013 roku przez Grupę Energa oraz Polski Związek Żeglarski. Powstał z myślą o dzieciach w wieku od 7 do 9 lat, które nie miały jeszcze możliwości spróbowania swoich sił w tym sporcie. Główną ideą programu jest zainteresowanie najmłodszych żeglarstwem i wyrabianie w dzieciach cech charakteru, które kształci ta dyscyplina – systematyczności, wytrwałości, odwagi. W ramach projektu organizowane są bezpłatne zajęcia teoretyczne i praktyczne w Olsztynie, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie i Gdyni. W każdym z tych miast, dzieciom, które w trakcie zajęć wykażą się szczególnym zaangażowaniem przyznawana jest nagroda – udział w letniej półkolonii żeglarskiej Energa Sailing Camp. Dotychczas w dwóch edycjach programu wzięło udział ponad 2 tysiące dzieci.

Projekt Energa Sailing wspierają wybitni żeglarze kadry narodowej Polski: Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka, Anna Weinzieher, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, Kacper Ziemiński oraz Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik. Pełnią oni także rolę regionalnych patronów, wspierając swoich podopiecznych podczas zajęć praktycznych oraz dzieląc się z nimi wiedzą i doświadczeniem.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 maja

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959