TYP: a1

Z cyklu Gdzie na czarter jachtu: Hiszpania - Galicja

sobota, 21 grudnia 2019
Monika Frenkiel

Dziś Was zapraszamy na żeglowanie w okolicach Półwyspu Iberyjskiego. Startujemy z Vigo, więc przed nami kilka niezbyt uczęszczanych, nieodkrytych miejsc. Jak na przykład Wyspy Cíes.


W starożytności Rzymianie nazywali je „wyspami bogów”. Cíes to dość mały, składający się z kilku wysp (Monteagudo, Do Faro i San Martiño) archipelag położony na Atlantyku. Wraz z wyspami Ons i kilkoma innymi, mniejszymi wysepkami tworzy Park Narodowy Atlantyckich Wysp Galicji (Parque Nacional de las Islas Atlánticas de Galicia).Co ważne – mamy gwarancję, że nie będzie tu tłumu turystów, bowiem liczba odwiedzających wyspy jest limitowana – do 2200 dziennie. 
Tutejszy krajobraz porównywany jest często do Karaibów. Mają tu wyjątkowo piękne plaże z białym piaskiem, krystalicznie czystą, turkusową wodę, urokliwe zatoczki, ale także ruchome piaski, sosnowo-eukaliptusowe lasy i skaliste klify. The Guardian ogłosił Playa de Rodas, łączącą dwie z wysp Illas Cíes, najpiękniejszą plażą świata, ale na wyspach panują także idealne warunki do trekkingu czy nurkowania.  Wyspy Cies to także miejsce jednej z największych na świecie kolonii ptaków morskich.  
Jeśli znudzi nam się cisza i natura, możemy pozwiedzać samo Vigo, pod względem liczby ludności największe miasto w Galicji. Port leży nad zatoką Ria de Vigo w północno-zachodniej części kraju, tuż przy granicy z Portugalią. Mieszkańcy nazywają je Miastem Oliwnym - mówi się, że po jednej z wojen, ścięto wszystkie drzewa oliwne w Galicji, które symbolizowały pokój. Pozostało tylko jedno, rosnące na świętej ziemi w centrum Vigo.


A co można oglądać w Vigo? Twierdzę Castro z 1665 roku, starówkę Casco Vello z wąskimi uliczkami, barokowym kościołem Iglesia de Santa María, barokowymi kamienicami i pełnymi uroku kawiarniami. Warto wstąpić też do interaktywnego muzeum Naturnova czy jednego z najważniejszych w Hiszpanii Muzeum Sztuki Współczesnej. Interesujące jest także stanowisko archeologiczne Salinae będące pozostałością po dawnych salinach istniejących w tym miejscu w czasach Imperium Rzymskiego. 

Jeśli interesuje Was czarter jachtu, piszcie na info@tawernaskipperow.pl

 

 

Tagi: czarter, czarter jachtu, Hiszpania
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 kwietnia

Urodził się Mateusz Kusznierewicz - kilkakrotny mistrz Polski w klasie Finn, mistrz olimpijski z Atlanty i zdobywca trzeciego miejsca na olimpiadzie w Atenach, dwukrotny mistrz świata, zdobywca wysokich miejsc w mistrzostwach świata, Europy i Pucharze Świ
wtorek, 29 kwietnia 1975
Ze Szczecina na start regat Bermudy - Newport wyruszył "Dar Szczecina" z Kpt. Jerzym Kraszewskim (29 czerwca wszedł do Hamilton).
sobota, 29 kwietnia 1972
Magazyn "Żagle" po raz pierwszy przyznaje nagrodę im. Leonida Teligi; leureatem zostaje Włodzimierz Głowacki za książkę "Wspaniały świat żeglarstwa".
czwartek, 29 kwietnia 1971
Odbył się ostatni przed II wojną światową XVI sejmik PZŻ; obowiązki prezesa objął Władysław Kiliński.
sobota, 29 kwietnia 1939