TYP: a1

MŚ juniorów w żeglarskiej klasie RS:X. Lidia Sulikowska wywalczyła brąz

poniedziałek, 28 listopada 2016
Zmediów/PAP

Podczas Mistrzostw Świata juniorów w Limassol na Cyprze Polka Lidia Sulikowska zdobyła brązowy medal w deskowej klasie RS:X w kategorii do lat 17

RS:X Youth World Championship

Czwarte miejsce zajęła Weronika Marciniak. Wśród zawodników szósty był Aleksander Przychodzień (wszyscy zawodnicy reprezentują SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W klasyfikacji bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Izraela. Złote medale wywalczyli Katy Spychakov i Yoav Omer, a na pozycjach 1-13 uplasowało się pięciu juniorów i również pięć juniorek startujących w barwach tego kraju. W sumie rywalizowało 72 zawodników i 25 zawodniczek z 12 krajów.

Medaliści i miejsca Polaków w klasyfikacji generalnej MŚ juniorów w klasie RS:X: