TYP: a1

Katamarany do zadań specjalnych

środa, 6 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Projektanci stoczni Sunreef Yachts kolejny raz udowodnili, że są niekwestionowanymi liderami w tworzeniu jednostek typu „custom made”. Tym razem, na specjalne zamówienie klientów z Londynu i Dubaju stworzyli projekty restauracji i hotelu na wodzie.

Sunreef

Katamarany powszechnie znane są ze swojej stabilności i niezwykłej przestrzeni życiowej. Dzięki szeroko rozstawionym kadłubom i odpowiedniemu rozłożeniu obciążenia, jednostki te są o wiele mniej chwiejne (niż łodzie jednokadłubowe), dlatego m.in. mogę doskonale posłużyć również jako inna forma użytkowa, niż klasyczny jacht. Niejednokrotnie mówi się, że na jednostkach wielokadłubowych, dzięki ich walorom właściciele czują się, jak we własnym domu. Co więcej katamarany Sunreef charakteryzują się niezwykle luksusowym wykończeniem „szytym na miarę”, dzięki czemu zagospodarowanie przestrzeni każdy klient wybiera wg własnej potrzeby, niezależnie czy jest to łódź czarterowa, hotel, a nawet restauracja. Nowe projekty są bez wątpienia rewolucyjnym krokiem w dziedzinie designu i całej branży jachtowej

Według konceptu, innowacyjna restauracja- katamaran na stałe umiejscowiona zostanie w Dubaju i będzie zabierać gości w rejsy do Abu Dhabi i z powrotem. Pokład główny jednorazowo pomieści nawet do 150 gości. W kadłubach zagospodarowano miejsce na przestronną kuchnię, pomieszczenia techniczne i ekskluzywne toalety dla gości. Na górnym pokładzie umieszczono sterówkę, a część barowa razem z mini klubem w części rufowej na pokładzie głównym. Projekt zewnętrzny dzięki opływowym kształtom doskonale wpisuje się w architekturę islamską i bogactwo Emiratów Arabskich.

Sunreef

Plan zakłada, że katamaran Water Hotel zacumuje na rzece w słynnym Camden Town, w Londynie. Koncept obejmuje 8 pokoi o identycznych rozmiarach, każdy z dwuosobowym łóżkiem z ekskluzywnym wyposażeniem oraz osobnym balkonem. Z tyłu hotelu znajdują się duże okna z całkowicie wyciemniającymi pokój roletami. W części dziobowej katamaranu znajdować się ma frontowy taras, a w części rufowej – pomieszczenie nawigacyjne ze strefą biurową i prywatną toaletą. Długość katamaranu ma wynosić 25 m 85 cm, szerokość 3 m 48 cm, a wysokość 2 m 55 cm. Z kolei wysokość pokoju hotelowego to 2 m 15 cm.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 maja

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959