TYP: a1

I Regaty Klastrów Polskich za nami

poniedziałek, 12 sierpnia 2013
Informacja prasowa
Zakończyły się I Regaty Klastrów Polskich. Dwudniową imprezę, która została zorganizowana z inicjatywy Pomorskiego Klastra Żeglarskiego, można z pewnością uznać za udaną. Zwycięzcą w klasie Skippi okazał się jacht „Mechanik”, natomiast w klasie Delphia 28 jacht „Oksywie”.

Drugi dzień regat przyniósł odmienne warunki pogodowe od tych sobotnich. Zamiast rzęsistego deszczu i słabego wiatru uczestników przywitało słońce i silny wiatr, dochodzący do 30 węzłów. Uniemożliwiło to przeprowadzenie wyścigów w klasie Skippi, jednak zrekompensowała to duża widowiskowość i emocje w trzech wyścigach w klasie Delphia 28.

Ostatecznym zwycięzcą w tej ostatniej klasie został jacht „Oksywie” z załogą - Józefem Kisielewskim, Krzysztofem Serafinowiczem, Stefanem Okurowskim, Leszkiem Kamińskim i Sławomirem Saciłowskim - reprezentującą Gdański Klaster Budowlany. Podkreślić należy, że „Oksywie” wygrało aż pięć z sześciu rozegranych wyścigów.

„Wczorajsze warunki były nie do końca sprzyjające dla tych, którzy chcieli sobie pożeglować, bo rzeczywiście wiało stanowczo za słabo. Natomiast dzisiejszy dzień całkowicie zrekompensował nam trudy wczorajszego, bo było sporo ciekawej walki. Także oceniam dzisiejszy dzień bardzo pozytywnie, wydaje mi się, że był naprawdę super do tego, żeby żeglować i żeby się ścigać” - opowiada Józef Kisielewski, członek zwycięskiej załogi Gdańskiego Klastra Budowlanego na jachcie „Oksywie”.

Na drugim miejscu utrzymał się jacht „Karwiny” z załogą - Patrykiem Węgrzynek, Joanną Węgrzynek, Anną Figiel, Agnieszką Frysiak i Katarzyną Zdzichowską - reprezentującą Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Na trzecim miejscu uplasował się jacht „Chylonia”, którego załogę tworzyli: Joanna Gburzyńska, Beata Trochymiak, Emilia Michalska, Marzenna Kreft i Julia Pawłowska. Są oni członkami Klastra Logistyczno-Transportowego „Północ-Południe”. Kolejne miejsca zajęły jachty „Witomino” oraz „Redłowo”.

W klasie Skippi z uwagi na warunki pogodowe wynikami końcowymi są te z pierwszego dnia regat. Zwycięzcą był jacht „Mechanik” z załogą: Michałem Bułkinem, Jerzym Żygadło, Sławomirem Pawłowskim i Aleksandrą Brodiuk. Drugie miejsce zajął jacht „Gronowo” z załogą: Tomaszem Malewskim, Włodzimierzem Broniukiem, Tomaszem Kowalewskim i Jackiem Grońskim. Na trzeciej pozycji uplasował się „Chili Bar” z Pawłem Kupczyńskim, Małgorzatą Ligas, Izabelą Okarmus i Joanną Zalewską. Kolejne miejsca zajęły jachty „AMW” i „Nawigator”.

„Główny cel postawiony przed tą inicjatywą chyba został osiągnięty. Najważniejsze jest, żeby się spotykać i rozmawiać o tym, jak i co chcemy zrobić, żeby ta działalność była skuteczna i efektywna. I wydaje mi się, że pomijając te inne spotkania oficjalne, to właśnie ta integracja środowiska jest najbardziej cenna z tego całego spotkania. I to jest nie tylko moja opinia, ale wielu tych, z którymi tutaj na ten temat rozmawiałem” - tłumaczy Józef Kisielewski.

Organizatorami I Regat Klastrów Polskich były: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, Akademia Marynarki Wojennej, Sopocki Klub Żeglarski i Fundacja Sport na Zdrowie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 maja

Mateusz Kusznierewicz w La Rochelle zdobył mistrzowstwo Europy w klasie Finn; z początkiem maja awansował na pierwsze miejsce w rankingu Pucharu Świata ISAF.
sobota, 15 maja 2004
Na wodach San Diego, w 5. biegu finału Pucharu Ameryki "Team NZ" sir Petera Blake'a i Russela Couttsa wygrywa z "Young America" Dennisa Connera i Paula Cayarda.
poniedziałek, 15 maja 1995
W Gdańsku zwodowano s/y "Gedania" z przeznaczeniem do odbycia rejsu dookoła obu Ameryk.
czwartek, 15 maja 1975
S/y "Joseph Conrad" z Kpt. Tomaszem Zydlerem wyruszył w rejs, którego celem było okrążenie norweskiej wyspy Jan Mayen (zakończone powodzeniem) i dotarcie do wschodnich wybrzeży Grenlandii (co z powodu lodów okazało się niemożliwe).
poniedziałek, 15 maja 1972
Latarniowiec "Nantucket" tonie po kolizji z "Olympic".
wtorek, 15 maja 1934